Müslüman ülkeler neder geri kaldılar?

Temmuz 26, 2006 at 23:30 p 13 yorum


1-Batı devletlerinin ilerlemelerinin temelinde sömürü,kan,vahşet vardır:Afrika’yı sömürüp,yeraltı ve yer üstü zenginliklerini yağmalayan batılı emperyalistler, afrikalı zencileri amerika’da köle diye satarlar.Amerika’yı işgal eden ingiltere,fransa,ispanya …gibi emperyalist devletler oradaki ” aztek-maya-inka” medeniyetlerini yok edip, katliamlar yaparak altınlarını ele geçirip ,yer üstü zenginliklerini de batıya taşırlar …!

Şu an kovboy deyince cesur ve atılgan insanlar , kızılderili denince kafaderisi soyan yabani insanlar akla gelir …Halbuki o kızılderililer ülkelerini savunan vatansever insanlar topluluğu idi ama medya-sinema insanların beynini yıkayarak olayları tam tersine bizlere belletmişlerdir .İngiltere Hindistanı işgal edip yaklaşık iki yüz yıl sömürürken ,İngiltere’deki halı fabrikaları halı satabilsin diye hindistan’da el emeği halı yapan tam 50.000 hintlinin ellerinin kesilmesine izin verirler ingiliz hükümeti…Hindistanlılar bisiklete binen bir ingiliz kıza gülüp alay ettikleri için ingiliz silahlı kuvvetleri tarafından silahlı yaylıma ateşine tutulurlar ve onlarca kişi sadece bir alay gülüşünün sonunda canlarından olurar…Batılılar Çin’i yönetim altında tutabilmek için yüzbinler-milyonların esrarkeş-eroinman olmalarına göz yumar hatta desteklerler…Evet batı ileri ama temeli kan-vahşet ve gözyaşı ile örülü!

2-Batılılar Rönesans’ın temellerini İslam ülkelerinden aldıkları bilgi , ilim sayesinde atmışlar ve bu sayede hamle yapabilmişlerdir…Orta çağ denen dönemde batı karanlık ve zulüm içinde yüzerken İslam ülkeleri ilim-fen-matematikte batıya liderlik yapıyor , batılı öğrenciler Arap ülkelerine ve Endülüs’e ilim tahsiline geliyorlardı…Evet bir zamanlar İslam ülkeleri ileri batı ülkeleri geri idi çünkü Müslümanlar ;İslam ile iç içe idi ve İslam hayata aktarılmış idi , Kısaca ;

3-İlk emri ” OKU ” olan,8 yıllık eğitimi değil ; ” Beşikten mezara dek ilim öğrenmeyi ” tavsiye eden, O zamanın uzak ülkelerinden olan Çin hedef gösterilip , ” İlim Çin’de bile olsa onu alın ” buyurulan, “ilim Öğrenmek kadın -erkeğe farzdır” diye emredilen , Kutsal Kitabında (Kur’an-ı Kerim’de) “Hiç düşünmez misiniz ?” , “Akılınızı hiç kullanmaz mısınız ?” , ” Ne de az düşünürsünüz !” gibi yönlendirici ayetleri bünyesinde bulunduran MÜSLÜMANLAR GÜNÜMÜZDE NE YAZIK KI İSLAM’DAN UZAKLAŞIP ,ADLARI İLE MÜSLÜMAN , YAŞAYIŞLARI İLE HIRİSTİYAN OLDUKLARI İÇİN İLİM-TEKNOLOJİ-KÜLTÜRDEKİ ÖNDERLİKLERİNİ KAYBETMİŞLER VE ÇAĞIN İLERİSİNDE BULUNAN KUR’AN’IN GERİSİNDE BULUNAN BATILI ÜLKELERİNDE GERİSİNDE KALMIŞLARDIR ! OKU EMRİ BİZDE OKUYAN BATILILAR , İÇKİ ONLARIN KİTABINDA SERBEST BİZİM DİNİMİZDE YASAK,İÇKİ TÜKETİMİNDE DÜNYA 3.SÜ ÜLKEYİZ !

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un Hıristiyanları ve Müslüman kıyaslayan bir mısrası ile konumuzu bitirelim :

( Hıristiyanların için ) ” İşleri dinimiz gibi , işlerimiz dinleri gibi ”

AYRICA LÜTFEN ” GÜNÜMÜZDE MÜSLÜMANLAR ” DOSYAMIZI , ÖZELLİKLE İBRETLİK GAZETE HABERLERİ, II. CAHİLİYE DÖNEMİ SAYFALARIMIZI VE ” KUR’AN VE BİLİM ” DOSYALARIMIZI TIKLAYINIZ

Reklamlar

Entry filed under: Ateist, Ateizm, Ümmetçilik, Haçlı, Hukuk, Kaza ve kader, Kuran, Kuran'da Çelişki Yoktur, Mücadele, Müslüman, resul, Satanizm, Savaş, Siyonistler, Siyonizm, Sosyalistler, Terör, Uncategorized, vicdan, Şeriat, İsrail.

İnsan kaderin mahkumu mudur? Cinler var mıdır?

13 Yorum Add your own

 • 1. ÖZLEM  |  Eylül 13, 2006, 23:30 p

  pantolonun üzerine uzun tunik şeklinde kıyafet giyilmesi uygunmudur.hatların belli olmayacak şekilde.teşekkür ederim

  Cevapla
 • 2. L__K__2  |  Kasım 21, 2006, 23:30 p

  BİZLER SÖZDE MÜSLÜMANIZ,SÖZDE OSMANLIYIZ BİRDE AKILLIYIZ DYİE GEÇİNİYORUZ.KAFİR KAFİR OLDUĞU HALDE HAFTADA BİR KİLİSEYE GİDİYOR BİZLERR….HAFATAYI ,AYLARI BOŞVER YILDA BİR KEZ BİLE OLSUN BİR DEFA BİLE CAMİYE GİTMİYORUZ (ÇOĞUMUZ) ALLAH BİZİ AFFETSİN NE BU DÜNYAYA ÇALIŞIYORUZ NE AHİRETE…

  Cevapla
 • 3. isoru  |  Kasım 30, 2006, 23:30 p

  Karalına Laf söylememeliyiz.. mum yakmalıyız HEr birimiz..

  Cevapla
 • 4. h_a_b_i_b_e  |  Aralık 11, 2006, 23:30 p

  bizler kendimize müslüman diyoruz ama bir hristiyan bile ayda 1 bile olsun kiiseye gidiyor ama biz yani bazılarımız bunu bile yapmıyoruz çünkü kendimizce zaman bulamıyoruz yok şu dizi yok bu dizi diye diye bazı görevlerimizi unutuyoruz lütfen dikkat edelim ÇOK DİKKAT EDELİM KENDİMİZİ KAYBEDİYORUZ

  Cevapla
 • 5. fatmanur  |  Mart 1, 2007, 23:30 p

  burad yazanlar çok işimize yarıyor çookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk çooookk teşekkürler!

  Cevapla
 • 6. tayyar  |  Mart 11, 2007, 23:30 p

  bu siteyi yeni tanıdım ve çok güzel bir site

  Cevapla
 • 7. mehmet  |  Mart 19, 2007, 23:30 p

  gecen gece objektif programini izledim adam diyorki ben doktorlarin iyilestiremedegi yarlari,korlukleri,yada buna benzer hastaliklari ayetler yada artik ne yaziyorsa iyilestirdigini soyluyor ve boyle yuzlerce insan iyilestirdigini soyluyor karsisindaki tartismaci kiside sen ALLAH´`a sirk kosuyorsun diyor sizce burada kim hakli gercekten o adamin yaptiklari dogru olabilirmi?yoksa burada insanlar kandiriliyormu?

  Cevapla
 • 8. fatih  |  Temmuz 11, 2007, 23:30 p

  Arkadaşlar müslüman ülkelerin geri kalmasının temel nedenlerinden biri herşeyi Allah’tan beklemektir. Halbuki dinimiz bize ibadet saatleri dışında çalışmayı emreder. Çalışmak ibadettir der. Ayrıca biz batıtılar gibi hinlikler düşünmüyoruz. Kötü olalım, sömürelim, kan dökelim demiyorum ama en azından gözümüzü açalım LÜTFEN!!!

  Cevapla
 • 9. hasan hoca  |  Ekim 17, 2007, 23:30 p

  Batılılar çok hızlandığı ve çok çalıştıkları için müslümanları inanılmaz bir şekilde geçtiler.Fil gibi büyüdüler biz onların yanında pire gibi kaldık.Bizi ezip geçtiler.Işık hızına bindiler biz onların yanında kaplumbağa hızında kaldık.Olay bundan ibarettir.Müslümanlar bu hıza ve bu büyümeye yetişemedi.Yetişmek için çok çalışmamız gerekiyor.Unutmayın ki bugünkü batı 500 sene önce yıkanmayı dahi bilmiyordu.Pis pis geziyorlardı ,leş gibi kokuyorlardı.Daha bir sürü rezilliği ve ilkçağın karanlığını yaşıyorlardı,onları yazmayacağım.Harun Reşit Fransaya guguklu çalar saat gönderdiğinde batılıların ağzı bir karış açık kalmıştı.Çünkü batıda saat yoktu.Avrupada ki toplam kitap sayısı 2000(ikibin) iken (okumakta yasak)müslümanların sadece tek kütüphanesinde 1 milyon dan fazla kitap vardı.Bilimi onlara biz verdik.Ne zamana kadar 1700 yılına kadar.Gerçi halende veriyoruz.1700 yılından sonra bizimle bilimde eşitlenip bizi geçmeye başladılar.Batıyı batı yapan son 300 yıldır.Bazıları 1400 yılları diyor inanmayın saçmalıyorlar.Evet 300 sene. Batının bizi geçtiği yıllar son 300 sene.Sadece maddi sahada bizi geçtiler.Manevi sahada hala bize ulaşmış değiller.Bizde tasavvuf denen sonsuz bir derya var ki batı hala o denizin kıyısında geziniyor.Bizim geri kaldığımız nokta maddi ilimler ve teknolojidir.İstersek maddi ilimlerde de onlara yetişir onları geçebiliriz.Yeter ki azim ve çalışma olsun.Ümitsizliğe gerek yoktur.

  Cevapla
 • 10. ilhan  |  Şubat 3, 2009, 23:30 p

  islam birgün mutlak hakim olacak ve biz müslüman kan degil sevgi dökecez

  Cevapla
 • 11. ilhan  |  Şubat 3, 2009, 23:30 p

  islam birgün mutlak hakim olacak ve biz müslümanlar kan degil sevgi dökecez

  Cevapla
 • 12. furkan  |  Nisan 28, 2009, 23:30 p

  yahu bu ingilize bakın şerefsizlik yapıyor

  Cevapla
 • 13. furkan  |  Nisan 29, 2009, 23:30 p

  bakın yabancıya küfür ediyor

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kitap indir

Gençliğin imanını sorularla çaldılar Pdf formatında indirmek için resmin üzerine tıklayınız. Kitap hakkında daha fazla bilgi edinmek yada farklı formatta indirmek için buraya tıklayınız.

Blog Stats

 • 2,114,786 hits

GençMücahid.Net


%d blogcu bunu beğendi: